Sponsor Bağlantılar…
Anasayfa  Minecraft > Kategori  Genel > Minecraft Ata Nasıl Binilir 1.6.2
Minecraft Ata Nasıl Binilir 1.6.2
Tarih Yayınlayan Tobe8 ; Tarih: 2013/12/28   Okunma  (22892 Okuma)
Minecraft Ata Nasıl Binilir 1.  

Minecraft Oyununda Ata Nasıl Binilir

Değerli arkadaşlar oyuna özellikle yeni başlayanların öğrenmesi gerekenlerden olan minecraftta ata binmenin nasıl gerçekleştiğini anlatacağım. Öncelikle şunu belirtmeliyimki anlatacaklarım minecraft 1.6.1-1.6.2 sürümler içindir.

1) At ile Karşılaşma : Arkadaşlar minecraftta ata binebilmeniz için normal olarak öncelikle bir at ile karşılaşmanız gerekmekte. Bu karşılaşma rastgelede olabilir yumurta ile sizde çıkarabilirsiniz.

2) Ata Kendini Kabul Ettirme : Ata sol shift tuşu ile bineceksiniz. Ancak at ile karşılaştığınızda öncelikle sizi kabullenmeyecektir ve genelde agresif tavırlar sergileyecektir :) Siz üzerine bindikten kısa bir süre sonra sizi üzerinden atacaktır. Fakat pes etmemek lazım. At bikaç defa üstünden attıktan sonra üzerinde kalpler çıkacak sizi kabullenecek ve artık üstünden atmayacaktır.

3) Ata Eyer Takma - Ata Zırh Takma : Minecraft oyununda ata bindikten sonra, ''E'' tuşuna basarak atın envanterine ulaşıp eyer (sandle) takmalısınız. Eyer taktından sonra at artık sizin kontrolünüze geçmiş demektir. Artık siz nereye dilerseniz at oraya gidecektir. E tuşuna basıp girdiğiniz atın envanterinde ata zırh takarak hem şık bir görüntüye hemde savunması daha yüksek bir ata sahip olmuş olacaksınız.

4) Attan İnmek : Attan inmek için ise sol shift tuşuna basmanız yeterli. Eşeğe binmek isteyen arkadaşlar eşeğe sandık ta (chest ekleyebilirler.

NOT: Arkadaşlar atınızın daha hızlı olmasını istiyorsanız ata binemeden önce ip bağlayıp birsüre dolaştırmalısınız.

Minecraft 1.6.2 ata binme nin nasıl yapılacağı ile ilgili video da aşağıdadır.

Etiketler: ata-binme-1.6.2   minecraft1.6.2atabinme   minecraft-ata-nasıl-binilir   minecraftta-ata-binme  


Sponsor Bağlantı

En çok indirilenler

Minecraft Haberleri

Arama

Etiket Bulutu