Sponsor Bağlantılar…
Anasayfa  Minecraft > Kategori  Genel > Minecraft 1.7.2 Nasıl Kurulur
Minecraft 1.7.2 Nasıl Kurulur
Tarih Yayınlayan Admin ; Tarih: 2013/11/13   Okunma  (47726 Okuma)
Minecraft RPG Modu  

Evet arkadaşlar sitede bazı kullanıcıların minecraft 1.7.2 sürümünü nasıl kuracağız gibi soruları üzerine bu anlatamı yapma gereksiniminde bulundum.Öncelikle sitemizden Minecraft 1.7.2 versiyonunu indirin.

Kurulum Adımları :

Adım 1 : İndirdiğiniz Minecraft 1.7.2 dosyası Winrar sıkıştırma programı ile rar uzantılıdır.öncelikle indirdiğiniz dosyaya mouse ile sağ tık yapalım ve Winrar ile buraya çıkart seçeneğini kullanalım.

Örnek Resim :

Adım 2 : Winrar arşivinden çıkan dosya uzantısı JAR uzantılıdır.Yani bu şu demek oluyor JAR uzantılı dosyalar bir Java Player uzantısıdır.Haliyle bu JAR dosyasının üstünede ters tıklayarak JAVA PLATFORM u ile birlikte aç diyelim.

Örnek Resim :

Adım 3 : Bu işlemde tamamlandıkran sonra kısa bir zaman içersinde ekrana kurulum bölümü çıkacaktır.

Örnek Resim :


Yukardaki resimdende anlaşılacağı gibi bu ekranda profil belirlememiz gerekiyor yani bir kullanıcı adı yazın ve login tuşuna bastığımızda launcher’ın ana menüsüne ulaşmış oluyoruz. Bu etapta kurulum hala tamamlanmamıştır.

Yukardaki resimde göründüğü üzere Play butonuna basıyoruz ve güncel sürüm olan minecraft 1.7.2 sürümünün bilgisayarımıza inmesini bekliyoruz.

Yukardaki resimden inen dosyaların bilgisiyarımızda hangi klasöre yüklendiğini göre bilirsiniz.Bu yükleme işlemi kısa bir zamanda biterek son resimde gördüğünüz oyuna giriş bölümü karşımıza çıkacaktır.İyi eğlenceler.


Not : Ben başlıkta Minecraft 1.7.2 sürümü nasıl yüklenir adı altında bu anlatımı yaptım ama sizler bilinki yukardaki anlatım tüm Minecraft sürümleri için geçerlidir.Etiketler: Minecraft   1.7.2   Nasıl   Kurulur  


Sponsor Bağlantı

En çok indirilenler

Minecraft Haberleri

Arama

Etiket Bulutu