Sponsor Bağlantılar…
Anasayfa  Minecraft > Kategori  Genel > Eyer Nerden Bulunur ve Ne İşe Yarar
Eyer Nerden Bulunur ve Ne İşe Yarar
Tarih Yayınlayan Admin ; Tarih: 2013/8/30   Okunma  (16043 Okuma)
Eyer Kullanımı  

Minecraft oyununun püf noktaları ve ipuçlarını bulabilceğiniz bir yazı.Minecraft ta bazı hayvanları kullanmanızı sağlayan eyer’i nerden bulabileceğinizi ve ne şekilde kullanabileceğinizi bu yazıda bulabilirsiniz.

Eyer Hakkında Temel Bilgiler

Saddle yani eyer domuzların ve atların üzerine konulabilen eşyalardır. Bu sayede kullanıcılar hayvanlara binebilir ve seyahat edebilirler.

Eyer Nasıl Kullanılır?

Eyer’i elinize aldıktan sonra bir domuzun veya atın üzerine sağ tıklayarak koyabilirsiniz. Daha sonra hayvana sağ tıkladığınızda üzerine binerek istediğiniz yere gidebilirsiniz. Domuzları kontrol etmek için “carrot on a stick”e ihtiyacınız var. Şuanda 1.6.2 sürümünde eyeri sadece domuz ve atlarda kullanabilirsiniz. Hayvanlardan inmek için SOL SHIFT tuşuna basmalısınız.

Domuzlardan eyeri çıkartmak için öldürmek gerekiyor. Atlardan çıkartmak için ise SHIFT+SAĞ TIK yaparak atın çantasını açabilir ve eyeri oradan çıkartabilirsiniz.

 

Eyer Nasıl Yapılır? Eyer Tarifi? Eyer Nerde Bulunur?

Gördüğüm kadarıyla internette “eyer nasıl yapılır” ve “eyer tarifi” diye birçok arama yapılıyor. Ama eyer yapılan bir eşya değil. Eyer’i ancak zindanlardaki sandıklardan veya köylülerden bulabilirsiniz.

Etiketler: ve   İşe   Bulunur   Yarar   Eyer   Ne   Nerden  


Sponsor Bağlantı

En çok indirilenler

Minecraft Haberleri

Arama

Etiket Bulutu